• قیمت اکسپریا 1 سونی مشخص شد

  وبینوکس - چند هفته پیش و در جریان برگزاری رویداد MWC 2019 شرکت سونی از 4 اسمارت‌فون جدید با محوریت نمایشگرهای CinemaWide و نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه 21:9 رونمایی کرد.

  این الگوی طراحی همانند کلیه طرح‌های غیرمعمول دارای طرفداران و منتقدانی است. البته پرچم‌دار اکسپریا 1 جالب‌ترین گوشی این مجموعه به‌شمار می‌رود

  قیمت اکسپریا 1 سونی مشخص شد

  سونی پیرامون دستگاه پرچم‌دار پیشرفته خود به جزئیات فراوانی اشاره نموده و از نمایشگر منحصربه‌فرد گوشی گرفته تا تراشه اسنپ‌دراگون 855 و حتی برخی ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید جهت استفاده بهینه از صفحه‌نمایش کشیده گوشی نیز صحبت کرده است. با این‌حال کمپانی در خصوص قیمت‌گذاری دستگاه و زمان عرضه آن به بازار هیچ‌گونه توضیحی ارایه نکرد.

  به لطف اطلاعات اعلام شده توسط خرده‌فروشی بریتانیایی Clove (به نقل از وب‌سایت XperiaBlog.net) اکنون به‌نظر می‌ر‌‌سد که 2 قسمت انتهایی پازل اکسپریا 1 نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است. در حال حاضر مشخص نیست که آیا وب‌سایت Clove، صفحه مربوط به اکسپریا 1 را پیش از موعد زمانی مقرر راه‌اندازی نموده یا خیر؛ اما به‌هرحال اکنون ثبت پیش‌سفارش برای پرچم‌دار جدید سونی آغاز شده و طبیعتا چنین اقدامی مستلزم قیمت‌گذاری دستگاه خواهد بود.

  قیمت‌گذاری اکسپریا 1 بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل 707.50 پوند (حدودا 925 دلار) و با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برابر با 849 پوند (حدودا 1111 دلار) در نظر گرفته شده است. مالیات بر ارزش افزوده حقیقتا موضوعی آزاردهنده بوده و اختلاف قیمت چشمگیری را ایجاد می‌کند. لذا می‌توان قیمت گوشی را بدون لحاظ نمودن مالیات مورد بررسی قرار داد. بدیهی است که قیمت‌گذاری 925 دلاری صرفا از طریق تبدیل مستقیم پوند به دلار حاصل شده است. همچنین همگی می‌دانیم که قیمت‌گذاری گوشی‌ها و سایر محصولات فنی در اروپا نسبت به ایالات‌متحده اندکی گران‌تر است. این پدیده بدان معناست که اسمارت‌فون اکسپریا 1 به احتمال فراوان با برچسب قیمتی 899 دلاری در ایالات‌متحده عرضه خواهد شد.

  قیمت اکسپریا 1 سونی مشخص شد

  پرچم‌دار سامسونگ گلکسی S10 نیز با برچسب قیمتی 899 دلاری ارایه شده است. این موضوع چندان تعجب‌آور نبوده و در عین‌حال 2 واقعیت را در ذهن متبادر می‌کند؛ نخست این‌که پرچم‌دار سال 2019 سونی با تغییراتی فراتر از حد معمول قیمت‌گذاری نشده است و اکسپریا 1 با مزایای انگشت‌شمار خود (در صورت وجود) ناچارا بایستی با یکی از بهترین گوشی‌های سال جاری رقابت نماید.

  در صورت صحت اطلاعات موجود در فهرست وب‌سایت، سونی با واقعیتی حتی بدتر نیز مواجه خواهد بود؛ چرا که بر این اساس، فروش اولیه اکسپریا 1 احتمالا در اواخر ماه می و تقریبا طی 3 ماه آینده آغاز می‌شود. در این مدت میلیون‌ها نفر از مشتریان بالقوه سونی احتمالا یکی از پرچم‌داران سامسونگ را خریداری نموده و نام اکسپریا 1 را کاملا فراموش خواهند کرد.

  در این میان حداقل بایستی خاطرنشان کرد که به‌طور کلی شرایط برای اکسپریا 1 مطلوب به‌نظر نمی‌رسد. در خصوص میزان فروش هندست آینده سونی نمی‌توان با اطمینان اظهارنظر کرد؛ اما ظاهرا گوشی‌های این برند ژاپنی روزبه‌روز منزوی‌تر شده و تنها اکثریت طرفداران وفادار این برند اقدام به خریداری آن‌ها می‌کنند. با این‌حال اثبات عدم صحت چنین گمانه‌زنی‌هایی یقینا خرسندکننده خواهد بود.

  نظرات ارسال شده ارسال نظر جدید برای ارسال نظر، وارد شوید
  نویسنده پیام
  متن پیام

دوستان وبینوکس

نتیجه اعتماد شما، همواره با شما
 • نمونه محصول وینسام
 • نمونه محصول سازمان میراث فرهنگی
 • نمونه محصول نگین سبز خاور میانه
 • نمونه محصول بهساخت
 • نمونه محصول انتشارات ایران فردا
 • نمونه محصول انتشارات هنر آبی
 • خبرنامه وبینوکس، اخبار، مقالات، محصولات جدید