• تبدیل اعداد به هزار ریال یا میلیون ریال در اکسل

  در این پست می آموزیم که چگونه اعداد را در اکسل به هزار ریال یا میلیون ریال تبدیل نمائیم
  این پست شامل فایل دانلود می باشد مشاهده

  از سوالات متداول کاربران در نرم افزار اکسل تبدیل اعداد میلیون ریال به هزار ریال است یعنی اینکه چگونه می توان خیلی راحت اعداد را به هزار ریال یا میلیون ریال تبدیل نمائیم.

  کاربران می توانند این کار را مطابق با عملیات ذیل انجام دهند :

   1 - انتخاب سلول مورد نظر و فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+1 یا کلیک راست و انتخاب گزینه Format Cells

  2 - تب Number را انتخاب نمایید.

  3 - گزینه Custom را انتخاب می کنید (شما در این منو می توانید تمام خاصیت یک سلول را به دلخواه خود تغییر دهید)

  ۵-در کادر مشخص شده اگر علامت و کاراکتر کاما ( , ) در بین متغیرهای ۰ و ؟ و # باشد اعداد را سه رقم سه رقم جدا می کند ولی اگر در انتهای این متغیرها قرار گیرد به تعداد هر کاما تقسیم بر ۱۰۰۰ می کند.

   

  هر فرمت شامل چهار قسمت می باشد البته برای هر نوع فرمت لازم نیست هر چهار بخش وجود داشته باشد. به طور در فرمت این مثال ما فقط از ۲ بخش آن استفاده کردیم.

  #,##0, ریال;[Red](#,##0, ریال);"-"

  قسمت اول در مورد اعداد مثبت و صفر طراحی شده و قسمت دوم در مورد اعداد منفی که  اعداد منفی داخل پرانتز نمایش داده خواهد شد . دوستان توجه داشته باشید که اعداد شما صرفا برای پرینت به صورت میلیون ریال خواهد بود به عبارتی اگر بر روی سلول بروید عدد همان خواهد بود که تایپ کرده اید .(خاصیت نامبریک را از دست نخواهد داد ) شما میتوانید رنگ اعداد را نیز داخل کروشه به دلخواه خودتان تغییر دهید مثلا red را به green تغییر دهید .

   

  مثال پیوست مراحل فوق را جهت بهره برداری کاربران در اختیار قرار داده است.  برای دانلود فایل های پیوست، می بایست در سایت ثبت نام و وارد شوید

  ورود، ثبت نام


  نظرات ارسال شده ارسال نظر جدید
  برای تبادل نظر، می بایست در سایت وارد شوید

  ورود به سایت
تماس گفتگو سبد خرید بالا