• آموزش نصب و پیکر بندی مودم های زولتریکس Zoltrix

  آموزش پیکر بندی مودم Zoltrix در این مقاله آموزش داده میشود
   

  10 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

  یکی دیگر از مدل های پرفروش مودم ADSL - روتر شرکت زولتریکس که با ضمانت شرکت زولتریکس کیش در بازار عرضه شده است مدل ZW888 می باشد .  قصد من معرفی این مودم نیست و میخواهم نحوه نصب و راه اندازی آن را آموزش بدهم . این مقاله در سایت اصلی قرار داده شده است و من از روی مطالبی که در منبع بوده این مقاله را برای شما آماده کرده ام .  1.1دسترسی به تنظیمات مودم
  .دستور العمل هایی که در زیر می آیند برای انجام تغیرات و تنظیم مودم /روتر شماست
  گام اول : مرور گر اینترنت اکسپلور ، فایر فاکس ، گوگل کروم... را باز کنید و در آدرس بار آن http://192.168.1.1  را تایپ نمایید.
  گام دوم : در صفحه ظاهر شده که درخواست نام کاربری و رمز ورود را ازشما دارد در قسمت Username وpassword  : admin , admin را تایپ نمایید.

  1 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  در صورت ورود با صفحه زیر روبرو می شوید و شما می توانید کلیه تنظیمات دلخواه را انجام دهید.

  2 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

   

  نکته مهم : در صفحه پیکربندی وب سایت، شما می توانید با کلیک بر روی Apply changes  تنظیمات را به طور موقت ذخیره کنید . اگر شما    می خواهید تنظیماتی که انجام داده اید برای همیشه ذخیره شود بر روی گزینه save که بعد از انجام تنظیمات درسمت چپ صفحات ظاهر میشود کلیک کنید.
  Wizard1.2
  صفحه wizard راهنمایی سریع و دقیق برای پیکربندی اتصال به اینترنت و دیگر پارامترهای مهم است. بعد از تنظیم wizard، شما می توانید از گشت و گذار در اینترنت لذت ببرید
  برای پیکربندی وتنظیم سریع مودم خود و اتصال به اینترنت مراحل زیر ار انجام دهید مرحله 1  در نوار بنفش رنگ بالای صفحه ، بر روی  Wizardکلیک کنید.
  در صفحه ای که باز می شود، ورودی VPI و VCI ارزش ارائه شده توسط ISP (فراهم کننده سرویس اینترنت)را وارد، و سپس روی Next کلیک کنید

  3 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  مرحله2 همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، می باشد پنج  WAN conection  (نحوه اتصلا به اینترنت) وجود دارد که شاملPPP over ATM(PPP0A), PPP over Ethernet(PPPoE),1483 MER,1483Routedو1483 Bridgedمي باشد .نوع اتصال WAN با توجه به سرویس اینترنت شما از ISP مشترک را انتخاب کنید. (در ایران بیشتر ازPPPoE استفاده می شود ) . 

  4 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  گزینه PPPoE را انتخاب کنید و گزینهEncapsulation Mode  بر روی LLC/SNAP قرار دهید و برویNEXT کلیک کنید به صفحه بعدی وشکل زیر می رسید . 

  5 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  دراین گزینه Obtian IP address automatically را انتخاب و بر رویNEXT کلیک کنید و به صفحه زیر می رسید 

  6 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  دراین صفحه بعد از واردکردن  نام کاربری و رمز عبور PPP که توسط ISP  به شما داده میشود گزینه PPP Conection Type را در حالت   Continuos قرار داده ( تیک بزنید ) و بر رویNEXT  کلیک کرده و به صفحه زیر می رسید

  7 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  در این صفحه، بدون تغییر دادن پارامتر و یا گزینه خاصی بر روی NEXT  کلیک کرده به صفحه زبر خواهید رسید

  8 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   

  در این صفحه شما می توانید پیکربندی فعلی روتر خود را ببینید. اگر مجموعه پارامترهاي  تنظیم شده درست است،بر گزینه Finish کلیک کنید در غیر این صورت گزینه Back  را برای اصلاح تنظیماتی که انجام داده اید كليك نماييد اکنون PC متصل به روتر می تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد.
   

  1.3 تنظیماتwifi  و شبکه وایر لس
   اکنون که شما با موفقیت مودم خود را برای وصل شدن به اینترنت تنظیم کردید می توانید شبکه wifi بی سیم خود را تنظیم کنید برای این کار کارهای زیر را انجام دهید :
  1) از نوار بنفش بالای صفحه گزینه Network   و سپس از زیر منوی آن گزینه WLAN را انتخاب کنید.صفحه زیر پدیدار می شود.

  9 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   


  2.در صفحه بالا در قسمت SSID شما می توانید شبکه بی سیم خود را نام گذاری کنید نام پیش فرضzoltrix-ZWxxx  می باشد.
  3. از منوی سمت چپ بر روی گزینه Securiry کلیک کنید در صفحه پدید آمده  'گزینه Encryption را بر روی WPA2 MIXED تنظیم نمایید (شکل زیر)

  10 آموزش نصب سریع مودم -روتر ZW888 زولتریکس

   


  4.در قسمت Pre-Shared Key یک رمز 8 رقمی که رمز دسترسی به شبکه   بی سیم شما است را انتخاب کنید .
  5. بر روی apply changes  کلیک کنید .

  نظرات ارسال شده ارسال نظر جدید
  برای تبادل نظر، می بایست در سایت وارد شوید

  ورود به سایت
تماس گفتگو سبد خرید بالا